ثبت مشاور

علائم گرمازدگی نوزادان

تاریخ : 1396.05.02
نظرات : 0

مجله کودک : نوزادان هم مستعد گرمازدگی هستند، چون چون بدن آنها نمی تواند با دمای محیط متعادل شود.

 

 

گرمازدگی

 

 

 گرمازدگی می تواند در هر موقعی از سال اتفاق بیفتد که نشان می دهد باید در تمام فصول سال مراقب دمای محیط باشید و اگر محیط بیش از حد گرم باشد، لباس بچه را تعویض کنید.یک بررسی در آمریکا نشان می دهد که نوزادان نباید بیش از حد گرما زده شوند، چون بین گرمازدگی و سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ارتباط وجود دارد.

لطفا علائم زیر را جدی بگیرید تا او را از گرمازدگی بیش از حد دور نگه دارید.

1. قرمزی بیش از حد 
برای هرکسی حتی نوزادان قرمز شدن در هنگام گرما امری نرمال است. با این حال، اگر کودک شما بیش از حد قرمز شده است، ممکن است مسئله ای نگران کننده باشد. مخصوصا اگر این قرمز ی به همراه تب و یا استفراغ باشد، باید هر چه سریعتر با پزشک مشورت کنید.

2. گریه مداوم
کودکان با گریه کردن با والدین خود ارتباط برقرار می کنند. باید ابتدا علت گریه نوزاد خود را بفهمید و سپس به رفع نیاز او بپردازید. اما اگر واقعا علت گریه او را نمی دانید ممکن است بیش از حد گرما زده شده باشد. لباس های او را در بیاورید و لباس سبکی بپوشانید.

3.رطوبت
یکی از آسان ترین روش ها برای دانستن اینکه نوزاد بیش از حد گرمازده شده است یا نه این می باشد که ببینید آیا عرق کرده است یا نه. کمر، گردن، سینه یا سر قسمت هایی از بدن هستند که باید حتما بررسی کنید تا اگر بیش از حد گرم هستند یا تعریق در این قسمت ها وجود دارد مداخله کنید. لباس های اضافی را دربیاورید و دمای اتاق را متعادل با دمای بیرون کنید.

اگر نوزاد شما تب دارد باید فورا به پزشک مراجعه کنید. دمای ایده آل برای نوزاد بین 97 الی 100.30 درجه فارنهایت می باشد. اگر بیشتر از این باشد یعنی اینکه کودک شما تب دارد.

4. بی قراری
اگر می بینید که نوزاد شما در ساعتی از شبانه روز که باید می خوابید بی قراری می کند، احتمالا به خاطر گرم بودن بیش از حد محیط است.

5. کمبود انرژی
این مورد کاملا برعکس مورد قبلی می باشد. اگر متوجه شوید که کودک شما بیش از حد خسته به نظر می رسد، و به تلاش شما برای بازی کردن با او واکنشی نشان نمی دهد، به احتمال زیاد گرما زده شده است. او را به نزدیک ترین بیمارستان ببرید.

6.استفراغ پی در پی 
استفراغ معمولا به این نتیجه می شود که کودک شما بیمار است. با این وجود، اگر احساس می کنید که استفراغ کودک به همراه حالت تهوع می باشد، می تواند نشانه ای از گزمازدگی باشد. از یک دستمال مرطوب برای سرد کردن بدن او استفاده کنید و او را فورا به بیمارستان ببرید.

7.افزایش ضربان قلب 
همانطور که قبلا ذکر شد، کودک شما نمی تواند دمای بدن خود را تنظیم کند. همین امر باعث می شود به قلب آنها فشار وارد شود که باعث می شود قلب تند تر بزند.دست خود را روی قلب او قرار دهید، اگر احساس می کنید بسیار سریع می تپد، تا زمانی که تپش قلب به حالت نرمال دربیاید، بدن او را خنک نگهدارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمونه ها


فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
مقابله با گرما زدگی
دسته بندی :  پزشک کودک

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا