ثبت مشاور

آموزش علوم به کودکان از طریق بازی

تاریخ : 1396.05.02
نظرات : 0

مجله کودک : والدین اولین معلم کودک است، بنابراین وظیفه شما است تا فرصت یادگیری تجربه‌های جدید را برای کودکتان فراهم کنید. برای آموزش علم احتیاجی نیست کتاب به دست کودکتان دهید، کودکان از طریق بازی و فعالیت‌های روزمره خود یاد می‌گیرند و این علم واقعی است. با فراهم کردن تجربه‌های لذت بخش، آنها به علم علاقمند خواهند شد. شما می‌توانید با راههای ساده‌ای که ما در اینجا برای شما آورده‌ایم، آغاز کنید.

 

 

علم1.به علم که در زندگی هر روز شما وجود دارد، توجه کنید. برای مثال هنگام روشن کردن چراغ، جریان برق را و هنگام سردرد، خوردن دارو را برای کودکتان مثال بزنید. از او بخواهید تا مثال‌های دیگری از علم را که هر روزه با آن در ارتباط است، بیان کند.

2. آزمایش‌های «شیمی آشپزخانه» را برای او انجام دهید. واکنش اسیدی حاصل از جوش شیرین و سرکه و تولید کریستال حاصل از محلول آب نمک را به او نشان دهید. این نوع آزمایش‌ها به کودکتان نشان می‌دهد که علم می‌تواند سرگرم کننده باشد.

3. بازی کودکتان را تماشا و افکار علمی‌اش را به او گوشزد کنید. بسیاری از کودکان از ساختن برج‌های لگویی لذت می‌برند. شما می‌توانید شیوه حل مسائل او و تلاشش برای بلندتر شدن آن را مشاهده کنید و او را نیز متوجه آن سازید. برای مثال به او بگویید: «من از این که تو سعی داری این برج را بلندتر بسازی، لذت می‌برم.» همچنین می‌توانید برای تشویق بیشتر، به او کمک کنید.

4.  به بخش‌های سلامت، علم و تکنولوژی روزنامه و مجلات دقت کنید. به همراه کودکتان مقاله‌ها را بخوانید و از او درباره موضوع و عنوان آنها سوال کنید.

5.با کودکتان بیرون از خانه کمی قدم بزنید و جهان اطراف را مشاهده کنید. از او بپرسید چرا برگ‌ها طی فصل‌های مختلف تغییر رنگ می‌دهند یا چرا روزها در تابستان بلندتر است.

 

 

 

 

 

 

بهداشت نیوز


فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
علم برای کودکان
دسته بندی :  بازی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا